Przejdź do stopki

Drodzy mieszkańcy Ziemi Zagórzańskiej, przyjaciele i sympatycy Zagórzańskich Dziedzin!

    wyświetleń: 11
Drodzy mieszkańcy Ziemi Zagórzańskiej, przyjaciele i sympatycy Zagórzańskich Dziedzin!

Treść

Drodzy mieszkańcy Ziemi Zagórzańskiej, przyjaciele i sympatycy Zagórzańskich Dziedzin!

Z ogromną radością informujemy, że nasze zadanie: "Zagórzańskie Dziedziny – tu serce bije mocno" - wykorzystanie dziedzictwa górali zagórzańskich w edukacji - zostało zakwalifikowane w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

W jego ramach planujemy w 2026r.:

- organizację Zagórzańskiego Festiwalu Folkloru i Tradycji

- organizację pleneru artystycznego z warsztatami

- wykonanie sercówek – okien zdjęciowychw 12 kolejnych lokalizacjach (na wzór tego, które zlokalizowaliśmy u szczytu Polany Nowej w Lubomierzu)

- wykonanie 3 murali tematycznych

- opracowanie i wykonanie materiałów promocyjnych

- organizację konferencji naukowej poświęconej Góralom Zagórzańskim.

Będą to więc zadania, z których skorzystają wszyscy – mieszkańcy naszego pięknego regionu oraz turyści nas odwiedzający. Niewątpliwie przyczyni się też do promocji Ziemi Zagórzańskiej w przyszłości.

Mamy wiec do Was wszystkich prośbę o wsparcie tych działań i oddanie swojego głosu na nasze zadanie. Głosowanie rusza 15 maja i potrwa do 13 czerwca. Można będzie oddać swój głos elektronicznie lub wypełniając kartę do głosowania (można ją pobrać tutaj (https://bo.malopolska.pl/?view=article&id=232:bo-wm-jest-z-czego-wybiera%C4%87&catid=39) i dostarczyć lub podpisać do Urzędu Gminy Mszana Dolnalub Urzędu Miasta Mszana Dolna. O dodatkowych punktach powiemy Wam 15 maja b.r. kiedy zaprosimy już do głosowania). Na pewno spotkacie nas „na mieście”, przy kościołach i w innych punktach. To dla nas bardzo ważne, więc dołożymy wszelkich starań, aby zgromadzić odpowiednią liczbę głosów.

My mamy zamiar realizować zadanie ogólnowojewódzkie – zagłosować na niego mogą więc mieszkańcy całej Małopolski. Mieszkańcy regionu mogą DODATKOWO zagłosować na jedno zadanie regionalne. A takie z naszego regionu w BO się pojawiło. Nie można oddać dwóch głosów na to samo zadanie – aby nie zmarnować swojego głosu należy oddać dwa – jeden na zadanie ogólnowojewódzkie, a drugi na regionalne.

Podajemy też garść informacji o zasadach głosowania:

Informacja o zasadach głosowania:

  1. Aby zagłosować w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego wystarczy mieć ukończony 16 rok życia
    i mieszkać w Małopolsce
    . Nie trzeba posiadać meldunku w Województwie Małopolskim.
  2. można:
  • elektronicznie na stronie internetowej: www.bo.malopolska.pl,
  • poprzez wrzucenie wypełnionej karty do głosowania do jednej z urn zlokalizowanych w punktach głosowania ustalonych przez Zarząd Województwa Małopolskiego,
  • poprzez przesłanie karty do głosowania z dopiskiem „Budżet Obywatelski” na adres: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie lub wybranej Agendy Zamiejscowej w: Oświęcimiu, Tarnowie, Nowym Sączu, Nowym Targu, Zakopanem, Miechowie lub Suchej Beskidzkiej.

 

  •  Uwaga: decyduje data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego lub jednej z Agend Zamiejscowych.
  1. W głosowaniu korespondencyjnym można w jednej przesyłce pocztowej przesłać więcej niż jedną wypełnioną kartę do głosowania pod warunkiem, że każda z przesłanych kart została podpisana własnoręcznie przez osobę głosującą (osobę, której dane osobowe zostały umieszczone na karcie) oraz została zabezpieczona przed przetwarzaniem danych osobowych przez osoby do tego nieupoważnione.
  2. Każdy mieszkaniec województwa, o którym mowa w pkt 1, może oddać dwa głosy:

a) jeden na zadanie regionalne,

b) jeden na zadanie ogólnowojewódzkie.

  1. Na zadanie zgłoszone w danym regionie może głosować jedynie mieszkaniec zamieszkujący dany region, którego zadanie dotyczy.
  2. Na zadanie ogólnowojewódzkie może głosować każdy mieszkaniec województwa.
  3. W przypadku oddania przez mieszkańca województwa dwóch lub więcej głosów na zadania ogólnowojewódzkie, wszystkie te głosy zostaną unieważnione. Głos oddany na zadania regionalne – o ile jest oddany prawidłowo –pozostaje ważny.
  4. W przypadku oddania przez mieszkańca województwa dwóch lub więcej głosów na zadania regionalne, wszystkie te głosy zostaną unieważnione. Głos oddany na zadanie ogólnowojewódzkie – o ile jest oddany prawidłowo –pozostaje ważny.
  5. Dopuszczalne jest głosowanie hybrydowe tj. oddanie głosów z wykorzystaniem dwóch sposobów spośród wskazanych w pkt 2.
  6. W przypadku, kiedy mieszkaniec oddał głos na zadanie z regionu, w którym nie mieszka, głos uznaje się za nieważny.

Pamiętaj !

  1. Aby Twój głos był ważny zagłosuj: w terminie od dnia 15 maja 2025 r. do dnia 13 czerwca 2025 r.
  2. Głosy oddane przed i po terminie głosowania będą uznane za nieważne.
  3. Wpisz na karcie do głosowania kod i nazwę zadania (z listy zadań dopuszczonych do głosowania). Podaj numer PESEL oraz wybierz swój (jeden) powiat zamieszkania.
  4. Własnoręcznie podpisz zawarte na karcie do głosowania oświadczenie.

Bardzo, bardzo liczymy na Waszą pomoc!