Przejdź do stopki

Zagórzański Jarmark Wielkanocny

    wyświetleń: 24
Zagórzański Jarmark Wielkanocny

Treść

W najbliższą niedzielę, 26 marca, na dwa tygodnie przed świętami Wielkiej Nocy, gorąco zapraszamy na plac targowy w Mszanie Dolnej. Na Zagórzańskim Jarmarku Wielkanocnym pojawią się ozdoby, stroiki, bagniyńci, świąteczne wypieki i mazurki… Będą sery, miody i inne pyszności! Wielkanocny smak podkręci zupa scodra, czyli święconka. Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki przygotowało nie lada atrakcję -  specjalnej zagrodzie zaprezentują się maluchy z pokaźnego stada owiec. Istna zagórzańska zooterapia na czterech kopytach! Jarmark będzie trwał od godziny 10:00 do 16:00, ale lojalnie uprzedzamy: im wcześniej tym lepiej, bo wiadomo, co dobre szybko znika…

W tym dniu, o godz. 14:00 w Lubomierzu odprawiona zostanie kolejna Zagórzańska Msza św. Tym razem oprawę muzyczną regionalnej Eucharystii zapewni Orkiestra Dęta Mszana Górna.

Wydarzenia organizowane są w ramach budowy marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny i współpracy trzech zagórzańskich samorządów: Miasta i Gminy Mszana Dolna i Gminy Niedźwiedź.

Patronat Honorowy nad Zagórzańskim Jarmarkiem Wielkanocnym objęli: Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego oraz  Mieczysław Uryga Starosta Limanowski.

Partnerzy i Kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin