Pierwsza taka NOC NA ORKANÓWCE!

W noc z 3 na 4 września blisko 50 osób wzięło udział w PIERWSZEJ NOCY NA ORKANÓWCE! Cóż to było za wydarzenie! Wiele przygotowań, może nawet trochę strachu przed nocą w takim miejscu, ale efekt końcowy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania.
W spotkaniu wzięli udział Wolontariusze Stowarzyszenia Kierunek Przyszłość. Są to osoby, które oprócz działań pomocowych rozwijają swoje kompetencję ale też poznają na nowo swój region a przez to ich tożsamość jest związana z regionem Zagórzańskich Dziedzin. To ogromnie ważne, aby młodzi ludzie mogli docenić piękno otaczającego ich środowiska. To właśnie skłoniło przedstawicieli Stowarzyszenia Kierunek Przyszłość oraz pracowników Gminnej Biblioteki i Ośrodka Kultury w Niedźwiedziu do zorganizowania tak zacnego wydarzenia.
Plan spotkania został wcześniej przygotowany. Uczestniczy przybyli się koło 21.00 gdzie oficjalnie rozpoczęte zostało spotkanie. Po przywitaniu czekała na nas p. Anna Stożek, autorka książki „Katarzyna Smreczyńska – Matka oddana Dzieciom”, która zabrała nas na swoje spotkanie autorskie. Publikacja ukazała się w czerwcu, kiedy w Pcimiu odsłonięty został pomnik matki naszego pisarza. Pani Ani dziękujemy za ogrom przekazanej wiedzy i bardzo ciekawe spotkanie. Tuż po nim wróciliśmy do naszego miejsca, gdzie czekała na nas pani Teresa, która oprowadziła nas po domu Władysława Orkana, żebyśmy mieli świadomość, gdzie jesteśmy i z czym wiąże się to miejsce. Jak się okazało, niektórzy uczestnicy byli tam po raz pierwszy. Atrakcjom nie było końca, bo p. Paulina z Fundacji Macerat przygotowała dla nas kosz polnych ziół i każdy przygotował sobie kadzidełko. Ilość ziół i do tego cudowne zapachy można było czuć wokoło. No i w końcu nadszedł czas na światełko do nieba. Wybiła północ i życząc sobie wspaniałego roku szkolnego, spełnienia marzeń, wiary w siebie i ludzi zapaliliśmy światełka na znak wspólnoty… no i się zaczęło. Tańce, hulanki, swawole. Do tego przygrywał nam pięknie na akordeonie Bartek Woźniak z Koniny a myśmy mu godnie śpiewali. Wcale nie było nam zimno. Kiedy wybiła godzina 2 po północy obejrzeliśmy sobie film pod pięknym, gwieździstym niebem i ognisko paliliśmy do samego rana.
Czy spaliśmy? Nie! Ale takiego czaru miejsca, wspaniałego czasu integracji, rozmów, śpiewów nikt nam nie zabierze. Już umówiliśmy się na przyszły rok.
Spotkanie to było też okazją do promowania noszenia odblasków w projekcie Odblaskowa Szkoła w Niedźwiedziu, którzy edukację dotyczącą bezpieczeństwa przekazali też nam. Dziękujemy!

Partnerami wydarzenia byli:

Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom

Pasieka u Piotra Woźniaka

Szkoła Podstawowa w Niedźwiedziu im. Władysława Orkana

Fundacja Macerat

Sklep Górskie Zmysły

GALERIA