Komunikaty

Informacja dot. kontaktów dla ofiar przemocy w rodzinie

Ograniczenie lub zakaz przemieszczenia się ludności, zalecenie dotyczące przebywania w miejscu zamieszkania staje się szczególnie trudne dla osób doznających przemocy w rodzinie. Mimo ograniczeń nie można zaprzestać obowiązywania wszelkich procedur chroniących życie i zdrowie zagrożonych przemocą mieszkańców.

Pragniemy poinformować, że Powiat Limanowski wspierając ofiary przemocy domowej umożliwia uzyskanie natychmiastowej, bezpłatnej pomocy. Poniżej zamieszczamy wszystkie potrzebne kontakty:

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W LIMANOWEJ

  • porady psychologiczne – codziennie w godzinach: 7:15-15:15, tel.: (18) 33-37-912, e-mail: pcpr@powiat.limanowski.pl LUB wtorek między 15:30 a 17.00 psycholog zadzwoni do ciebie (podaj swój numer telefonu pisząc maila lub telefonicznie ).
  • porady prawne – w każdy wtorek i piątek w godzinach: 8:30-11:00. Rejestracja obowiązkowa pod numerem (18) 33-37-912.

LOKALNY PUNKT POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

Wszelkie informacje pod numerem telefonu – 783 222 800

  • pomoc psychologiczna,
  • pomoc prawna,
  • pomoc psychiatryczna,
  • pomoc tłumacza (także tłumacza jęz. migowego).

Trwa nabór do programu! Zapraszamy osoby, które nie radzą sobie z napięciem emocjonalnym i stresem

Nie radzisz sobie z napięciem emocjonalnym i stresem? Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o sobie samym, zdobyć wiedzę na temat skutecznych metod radzenia sobie w trudnych sytuacjach bez użycia siły? Znalazłeś się w trudnej sytuacji życiowej? Nie panujesz nad emocjami! Miewasz niekontrolowane wybuchy złości i ranisz swoim zachowaniem najbliższych członków rodziny? Nie wiesz jak naprawić popsute relacje z rodziną? Chcesz pozyskać wiedzę i umiejętności konstruktywnego wyrażania uczuć? Masz doskonałą okazję by zmienić swoje życie i poprawić relacje z innymi!

Udział w programie pozwoli Ci na zdobycie nowych umiejętności służących rozwiązywaniu konfliktów w rodzinie przy pomocy dialogu i negocjacji, bez stosowania agresji.

Zapraszamy wszystkie osoby mające trudności w relacjach z innymi, zauważające trudności z rozpoznawaniem przeżywanych emocji oraz z ich samokontrolą. Zachęcamy osoby, które stosują agresję w osiąganiu celów i rozwiązywanie konfliktów do zgłaszania swojego udziału w programie korekcyjno-edukacyjnym.

Swój udział można zgłaszać codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15-15:15 w pokoju 138a w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej (ul. Józefa Marka 9) lub pod numerem telefonu (18) 33-37-912. Szczegółowych informacji udziela Pani Joanna Kuźniacka.