Komunikaty

WYDZIAŁ POLITYKI SPOŁECZNEJ Uprzejmie informuję,  iż na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod adresem: http://www.mpips.gov.pl/pomoc-spoleczna/programy/program-operacyjny-pomoczywnosciowa-2014-2020-popz/informacja-i-komunikacja/ dostępny jest zaktualizowany film informacyjny o Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

Aktualizacja jest związana ze zmianą kryterium dochodowego od dnia 1 stycznia 2017 r. Obecne kryterium wynosi 200% kryterium uprawniającego do świadczeń z pomocy społecznej, tj. 1268 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz 1028 zł dla osoby w rodzinie.

 


Rodzina 500 plus: uwaga na oszustów

W związku z powstającymi kolejnymi stronami internetowymi, na których można pobrać wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego przypominamy, że jednymi stronami internetowymi z autoryzowanymi przez stronę rządową informacjami o programie „Rodzina 500 plus „ są strony rodzina500plus.gov.pl,  obywatel.gov.pl oraz oficjalne strony internetowe ministerstw.

W wykrytych przypadkach stron będących próbą wyłudzenia pieniędzy za złożenie wniosku informujemy odpowiednie służby.

Przypominamy, że wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego jest darmowy. Za jego pobranie, złożenie nie ponosimy żadnych opłat