Imprezy Cykliczne


ZLOT SZKÓŁ
Impreza organizowana jest 14 maja w  rocznicę śmierci Władysława Orkana. W "Zlocie "  uczestniczą szkoły, których patronem jest Władysław Orkan. Celem imprezy jest integracja dzieci i młodzieży, popularyzacja twórczości zagórzańskiego piewcy oraz poszerzanie wiedzy na temat życia i twórczości Władysława Orkana.
 
MAJÓWKA U ORKANA
Impreza organizowana jest co roku w ostatnią sobotę maja. Uroczystość rozpoczyna sie nabożeństwem majowym przy kapliczce, którą ufundowała matka Władysława Orkana Katarzyna Smreczyńska. Następnie odbywają się występy dzieci, zespołów oraz  konkursy i wspólne grilowanie.
 
ODKRYJ BESKID WYSPOWY
 Cykl imprez, których inicjatorem jest Pan Czesław Szynalik. Latem 2010  r. odbyła się pierwsza edycja akcji. Co rok, w dziewięć letnich niedziel setki miłośników aktywnego wypoczynku zdobywa kolejne szczyty Beskidu Wyspowego.  
Jedną z gór zdobywanych podczas akcji "Odkryj Beskid Wyspowy" jest Góra Potaczkowa w Podobinie.  Współorganizatorem imprezy na Górze Potaczkowej jest Gminne Centrum Kultury w Niedźwiedziu . 
 
DOŻYNKI GMINNE
Impreza o charakterze regionalnym, odbywająca się w ostatnią niedzielę sierpnia. Uroczystość składa się z dwóch części. Pierwsza rozpoczyna się ok. godziny 10:00  mszą świętą i poświęceniem wieńców dożynkowych. Następnie odbywa się konkurs wieńców dożynkowych wraz z poczęstunkiem dla osób wijących wieńce.  Część druga rozpoczyna sie w godzinach popołudniowych, gdzie mają miejsce występy zespołów zaproszonych oraz działających przy Gminnym Centrum Kultury w Niedźwiedziu. Na koniec imprezy, organizowana jest zabawa taneczna i poczęstunek.
 
POSIADY ZAGÓRZAŃSKIE
 Posiady Zagórzańskie odbywają się zazwyczaj w ostatnią niedzielę września. Celem imprezy jest promowanie kultury regionalnej, poprzez wspólny śpiew przyśpiewek regionalnych oraz tańce. Na posiadach oprócz śpiewów, tańców i degustacji potraw regionalnych, poruszane są różne problemy związane z regionalizmem w naszej miejscowości.
 
JUBILEUSZE MAŁŻEŃSTW
 Impreza organizowana przez Urząd Gminy w Niedźwiedziu i Gminne Centrum Kultury. Na uroczystość zapraszani są jubilaci z terenu Gminy Niedźwiedź, obchodzący 25 - lecie i 50 - lecie pożycia małżeńskiego.
 
KONKURS POTRAW REGIONALNYCH
Celem konkursu jest kultywowanie tradycji zagórzańskich przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Niedźwiedź . Na imprezie Panie prezentują przygotowane produkty, a zaproszeni goście mają możliwość próbowania przyrządzonych potraw. Po degustacji następuje wręczanie nagród, a następnie rozpoczyna się zabawa taneczna przy muzyce kapeli KACZORY z Poręby Wielkiej.
 
KONCERT MUZYCZNY
Oprócz imprez o charakterze regionalnym co roku w czerwcu w Gminnym Centrum Kultury, występują dzieci ze Szkoły Muzycznej I stopnia z Tymbarku. Podczas koncertu rozbrzmiewają dźwięki muzyki klasycznej.  Recital kończy się uroczystym poczęstunkiem.