Pogoda w Niedźwiedziu

Warunki pogodowe: ciśnienie, temperaturę i wilgotność:


stan powietrza w centrum Niedźwiedzia:


A wszystko to dzięki realizacji przez szkołę podstawową w Niedźwiedziu projektu "Stacja meteorologiczna w oparciu o Raspberry Pi - matematyka i komputer jako narzędzia obróbki danych." finansowanemu przez fundację mBanku w ramach programu mPotęga:

„Bank odpowiedzialny społecznie”

Za nasz flagowy projekt, program grantowy mPotęga, zostaliśmy  wyróżnieni statuetką Złotego Bankiera w kategorii „Bank odpowiedzialny społecznie”.

Czym jest "mPotęga"?

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Program ma także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. Liczymy, że pokazanie matematyki w kreatywny, atrakcyjny sposób będzie impulsem do wprowadzenia dzieci i młodzieży w przyjazny świat matematyki i logiki.

  • Programem grantowym obejmujemy dzieci uczące się co najmniej w 4. klasie szkoły podstawowej oraz w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych
  • Wniosek mogą złożyć: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, biblioteki oraz grupy nieformalne z całej Polski
  • Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki
  • Przyznajemy granty w wysokości od 2 tys. do 8 tys. zł

Dla kogo?

Nasze działania kierujemy w stronę nauczycieli, pasjonatów matematyki, pedagogów, animatorów – wszystkich tych, którzy chcą pokazać uczniom piękny świat matematyki i dowieść, że matematyka może być wyśmienitą przygodą


O granty z ogólnopolskiego programu mPotęga mogą ubiegać się:

 


 

Co dofinasowujemy?

Dofinansowujemy projekty trwające od 2 do 4 miesięcy. Zależnie od wieku dzieci wspieramy:
  • Dzieci z klas 4-7 : 
    gry (planszowe, terenowe…), quiz matematyczny czy zabawy edukacyjne dla dzieci lub stworzenie warsztatów dla rodziców na temat wspierania dzieci w pokonywaniu trudności w uczeniu się matematyki.
  • Młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych:
    pokazy i zajęcia matematyczne tworzone przez grupę uczniów wspólnie z nauczycielem, gry (m.in. terenowe czy miejskie), quizy, filmiki edukacyjne pokazujące, że matematyka jest nie tylko praktyczna i niezbędna w naszym życiu, ale także piękna i przydatna.